هفته فیلم های «قدس شریف» در شبکه نمایش


شبکه نمایش سیما هفته آینده با پخش فیلم هایی با موضوع فلسطین به استقبال روز جهانی قدس می رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه نمایش، این شبکه در آستانه روز جهانی قدس و در همراهی با مردم مظلوم فلسطین و همزمانی با برگزاری «سومین کنگره قدس شریف»، قصد دارد منتخبی از فیلم های با موضوع مقاومت مردم فلسطین را روی آنتن ببرد.
به همین منظور و در باکس مرور آثار شبکه نمایش، هر شب ساعت 21 به ترتیب این فیلم ها به روی آنتن خواهند رفت.
روز شنبه مصادف با سوم اردیبهشت فیلم «ناجی علی» محصول سال 1991 و ساخته کارگردان مصری «عاطف طیب»  پخش خواهد شد. این فیلم داستان زندگی ناجی علی کارتونیست فلسطینی را روایت می کند که از هنرمندان شاخص فلسطین است.
روز یکشنبه چهارم اردیبهشت فیلم «آتش پنهان» ، محصول سال 1369، ساخته «حبیب کاووش » پخش می شود.
روز دوشنبه پنجم اردیبهشت فیلم «ابوزینب»  محصول سال 1393 و ساخته «علی غفاری» به روی آنتن می رود. این فیلم داستان زندگی «عامر کلاکش» از قهرمانان لبنانی مقاومت در برابر رژیم غاصب صهیونیستی است.
روز سه شنبه فیلم «سی و سه روز»  پخش خواهد شد. این فیلم محصول سال 1369 و از ساخته های «جمال شورجه» است.
روز چهارشنبه فیلم «شکارچی شنبه» محصول سال 1388 و ساخته «پرویز شیخ طادی» پخش می شود. این فیلم به داستان غصب فلسطین توسط صهیونیست ها می پردازد و ریشه های شکل گیری این رژیم منحوس را به نمایش می گذارد.
روز پنجشنبه فیلم خاطره انگیز «بازمانده» ساخته زنده یاد «سیف الله داد» و محصول سال 1373 پخش خواهد شد. این فیلم خاطره انگیز بر اساس داستانی از «غسان کنفانی» با نام «بازگشت به حیفا» ساخته شده است و به اشغال حیفا در سال 1948 توسط رژیم غاصب صهیونیستی می پردازد.
روز جمعه نیز فیلم «فیلادلفی» محصول 1389، ساخته «اسماعیل رحیم زاده» پایان بخش هفته فیلم «قدس شریف» در شبکه نمایش خواهد بود.

Portfolio image