مقدمات یک زندگی جدید در مریخ


فیلم سینمایی سیاره سرخ محصول آمریکا و استرالیا است و در سال ۲۰۰۰ ساخته شده است. این فیلم یک فیلم دلهره آور حادثه‌ای و علمی تخیلی است. فیلمنامه این فیلم بر اساس داستانی از چاک پفارر و توسط خود او و جاناتان لمکین نوشته شده است. کارگردان فیلم آنتونی هافمن است. وال کیلمر، کری آنه موس، تام سیزه مور، بنجامین برت، سیمون بیکر، ترنس استمپ، جسیکا مورتون، کارولین بوسی و باب نیل بازیگران سیاره سرخ هستند.

زمین در آینده‌ای نزدیک نابود خواهد شد و تنها امید جامعه انسانی برای بقا این است که جمعیتی را در مریخ ساکن کنند. گروهی از فضانوردان و کیهان شناسان آمریکایی که هر کدام در رشته‌ای متخصص هستند قصد دارند اولین سفر انسانی به مریخ را راهبری کنند. آن‌ها باید تلاش کنند که بر تفاوت‌های شخصیتی، زمینه‌ها و ایدئولوژی‌ها فائق آیند تا این عملیات را به خوبی انجام دهند. آن‌ها به مریخ می‌روند و تجهیزات آن‌ها در مریخ برای ادامه زندگی در آن دچار اختلال می‌شود. این گروه حالا باید روی همدیگر برای زنده ماندن حساب کنند و شک‌های آن‌ها، ترس هایشان و سوالات آن‌ها درباره هدف انسان و طبیعت المان‌هایی را مشخص می‌کند که بر سرنوشت آن‌ها تاثیرگذار خواهد بود. آن‌ها در محیطی فضایی باید با باورهای انسانی خود مواجه شوند.

آنتونی هافمن کارگردان فیلم متولد آفریقای جنوبی است. او مقیم آمریکا است و فیلم‌های تجاری می‌سازد. تنها یک کارگردانی در کارنامه او وجود دارد. سیاره سرخ تنها فیلمی است که هافمن ساخته است و پس از آن او دوباره به ساختن فیلم‌های تبلیغاتی و تجاری پرداخته است. فیلم در استرالیا فیلمبرداری شده است و بودجه ساخت آن حدود ۷۰ میلیون دلار بوده است. فروش این فیلم در آمریکا حدود ۱۷ و نیم میلیون دلار بوده است.

سیاره سرخ ساعت ۱۹ روز چهارشنبه از شبکه نمایش پخش خواهد شد. تکرار این فیلم ساعت ۷ صبح روز پنج شنبه خواهد بود.

Portfolio image