فیلمی درباره دنیایی عجیب


فیلم سینمایی «چرخش دوباره» یک اثر ترسناک فانتزی و معمایی به کارگردانی برادران دوقلوی هنگ کنگی پنگ در سال ۲۰۰۶ است.

داستان فیلم درباره رمان نویس جوان و موفقی به نام تینگ ـ یین است که قرار است یک فیلم سینمایی بر اساس داستان او ساخته شود. او قصد دارد قسمت بعدی سه گانه رمانتیک پرفروش خود را بنویسد اما بعد از نوشتن یک فصل از این داستان نظرش تغییر می‌کند و آن را از روی کامپیوتر حذف می‌کند. بعد از آن اتفاقاتی عجیب روی می‌دهد و...

این فیلم تولید مشترک هنگ کنگ و تایلند است و در کشورهای هنگ کنگ، تایوان، تایلند، ژاپن، ترکیه و یونان اکران سینمایی داشت. ۲ میلیون و ۲۶۳ هزار دلار فروش جهانی فیلنم بود که ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار آن در هنگ کنگ به دست آمد.

فیلمنامه این فیلم را که درباره دنیاهای عجیب و فانتزی بحث می‌کند برادران پنگ، کاب چین، سام لونگ و تامس پنگ نوشته‌اند. سانگا چاتچایراونگروانگ تهیه کننده تایلندی و دانیل لام تهیه کننده هنگ کنگی فیلم بوده‌اند. گایونت پرمسیت موسیقی متن فیلم را ساخته و داچا سریمانترا مدیر تصویربرداری آن بوده است. تدوین فیلم را هم برادران دوقلوی دن واکساید پنگ کارگردانان فیلم انجام داده‌اند.

آنجلیکا لی سین جه نقش اصلی فیلم تینگ ین را بازی می‌کند. بازیگر اهل مالزی متولد سال ۱۹۷۶ که در فیلم‌های تولید کشورهای مختلف شرق آسیا مانند هنگ کنگ، تایوان، و کره جنوبی بازی می‌کند و در سال‌های اخیر خود را به عنوان یکی از بهترین بازیگران جوان شرق آسیا مطرح کرده است. فیلم ترسناک و بسیار موفق چشم در سال ۲۰۰۲ همکاری دیگر او با برادران پنگ بود که برای آن جایزه بهترین بازیگر جشنواره اسب طلایی و جشنواره ملی فیلم هنگ کنگ را دریافت کرد.

پوی سوی چیانگ در نقش کارگردان فیلم، لورنش چو در نقش لورنس، ژنگ چی چی در نقش تینگ یوو ویرایوون جایووسنگ در نقش یوک لینگ در فیلم چرخش دوباره بازی کرده‌اند.

چرخش دوباره" فیلم افتتاحیه بخش "نوعی نگاه" جشنواره کن سال ۲۰۰۶ بود. این فیلم در سال ۲۰۰۷ جوایز فیلم هنگ کنگ را برای طراحی صدا و جلوه‌های ویژه دریافت کرد و آنجلیکا لی هم برای جایزه بهترین بازیگر زن این جشنواره نامزد شد. امیل یی و یوئن فای نگ طراحان جلوه‌های ویژه چرخش دوباره هم برنده جایزه بهترین جلوه‌های ویژه جشنواره فانتاسپورتو شدند.

فیلم سینمایی "چرخش دوباره" به مدیریت دوبلاژ علیرضا باشکندی و با حضور گویندگانی چون مریم شیرزاد، آزیتا یاراحمدی، نیلوفر حدادی، بیژن علی محمدی، و اکبر میرطاهری برای تلویزیون دوبله شده است.

فیلم سینمایی چرخش دوباره چهارشنبه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود و تکرار آن را هم در ساعت ۳ بامداد جمعه از همین شبکه می‌توانید ببینید.

Portfolio image