تلاش تا سر حد مرگ


فیلم تلویزیونی "عهدی بسته‌ام با تو" به کارگردانی یاسر طالبی فیلمی در فضای دفاع مقدس است که به تهیه‌کنندگی میترا روحی‌منش و بر مبنای فیلمنامه یاسر طالبی و یاسر خمسی تهیه شده است.

یاسر طالبی متولد ۱۳۶۱ در ساری و دانش آموخته سینما با گرایش تدوین فیلمو گرافی است. طالبی در ۲۴ سالگی فیلم گذر را کارگردانی کرد و در۱۳۸۷فیلم عهدی بسته‌ام با تو و در ۱۳۸۹، فیلم بلند ارمون را کارگردانی و همزمان مستندهای مختلفی را تصویربرداری و تدوین کرده است.

فیلم "عهدی بسته‌ام با تو" در سیمای مرکز مازندران تولید شده و غلامرضا علی‌اکبری، فرامرز رجبی، مسعود جمالی، داریوش شافی، مهدی خلیلی و عباس ابوالحسنی در این فیلم بازی کرده‌اند. این تله فیلم روایتگر گوشه‌ای از حماسه وایستادگی مردان این دیار در هشت سال دفاع مقدس است. نیروگاه شهید سلیمی نکا در سالهای ۶۶- ۶۵ ۳ بار از سوی هواپیماهای رژیم بعثی بمباران می‌شود، متخصصان آلمانی حاضر در نیروگاه، نیروگاه را ترک واز ترس و وحشت بمباران هوائی به کشورشان بر می‌گردند. از آنجائیکه نیروگاه شهید سلیمی شهرستان نکا حدود ۲۵% برق کشور را تامین می‌کرد، با تاکید وزارت نیرو متخصصان داخلی با همت والایشان برآن شدند تا نیروگاه را راه اندازی نمایند که این امر محقق می‌شود. این فیلم روایت تلاش و فداکاری این عده است.

بازیگر اصلی این تله فیلم غلامرضا علی اکبری است. علی اکبری در سال ۱۳۳۴ در تهران متولد شد. وی فارغ التحصیل دوره بازیگری و کارگردانی تئاتر از حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی است. وی فعالیت در تئاتر را از سال ۱۳۶۶ تجربه کرده و کار در سینما را از همان سال با فیلم «دیده بان» به کارگردانی «ابراهیم حاتمی کیا» آغاز کرده و در بسیاری از فیلم‌های دفاع مقدس نفش آفرینی وی را دیده‌ایم.

سایر عوامل این پروژه عبارتند از گروه تحقیق: بهزاد حافظی، غلامحسین رضایی، اسماعیل علیزاده، حسن جعفری و ابراهیم عمادی، انتخاب بازیگر و بازیگردان: ابراهیم عمادی، تصویربردار: تقی قاسم‌پور، صدابردار: مرتضی کاظمی و تدوینگر: رضا شیروانی. بردیا کیارس آهنگساز، علی پاک طراح گریم، حسین ابوالصدق صداگذار، علی مربی طراح صحنه و لباس، مهدی اکبری مدیر تولید، بهرام حمیدی مشاور پروژه و علیرضا فلاح ناظر کیفی.

«عهد بسته‌ام با تو» چهارشنبه ساعت ۱۳ و تکرار آن یک بامداد روز بعد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

Portfolio image