ازدواج برای پول


ازدواج صورتی در سال ۱۳۸۳ ساخته شده است و یک کمدی عاشقانه است. سید سعید مصیری نویسنده فیلمنامه این فیلم است و منوچهر مصیری آن را کارگردانی کرده است. بازیگران فیلم خسرو شکیبایی، بهرام رادان، فاطمه گودرزی، چکامه چمن ماه، شیوا خنیاگر، مهدی تقی نیا، هما خاکپاش، امیر نوری، محمود بنفشه خواه، فلور نظری، حسین صفاریان، ولی الله کاظمی، علیرضا درویش نژاد، سعید نوراللهی و محمود صحرایی هستند.

آریان شاداب دانشجوی رشته معماری است و قصد دارد با دنیا همکلاسی اش ازدواج کند. او در بنگاه مسکن پدرش کار می‌کند و به خانواده دنیا گفته است که پدر و مادرش در فرانسه هستند و منتظر بازگشت آن هاست. آریان برای آن که هزینه‌های ازدواجش را تامین کند دنبال کار می‌گردد. جستجوی کار او را به خدمتکاری برای زنی ثروتمند به نام ملک تاج می کشاند. ثروت ملک تاج و بیماری قلبی او آریان را وسوسه می‌کند که برای تصاحب اموال او با ملک تاج ازدواج کند. ازدواج سر می‌گیرد اما همه چیز آن گونه که آریان می‌خواهد پیش نمی‌رود.

منوچهر مصیری کارگردان متلد ۱۳۲۹ تهران است. او بعد از طی دوره سه ساله در تلویزیون به صورت حرفه‌ای وارد سینما شد. فعالیت سینمایی را با دستیاری کارگردان در فیلم صبح روز چهارم شروع کرد که کار کامران شیردل بود و اولین فیلم سینماییش را با نام امشب اشکی می‌ریزد در سال ۱۳۵۴ ساخت. پیش از آن او در فیلم‌هایی مانند تنها حامی، چلچراغ، انگشت نما، الکی خوش و مرد شب دستیار بود. دومین فیلم او با وقفه یازده ساله ساخته شد. تشکیلات، مکافات، آخرین خون، دنیا، مرخصی اجباری و روزهای برفی فیلم‌هایی هستند که او کارگردانی کرده است. روزهای برفی آخرین فیلم او سه سال قبل در سینماها به نمایش درآمد.

ازدواج صورتی ساعت ۲۱ روز سه شنبه از شبکه نمایش پخش خواهد شد. تکرار این فیلم ساعت ۱۱ صبح روز چهارشنبه خواهد بود.

Portfolio image