بدبیاری‌های یاشار پایان ندارد


کمدی درام «یاشار زنده است یا مرده» اثر برادران آتیل و اولاس اینان ایناش فیلم روز سه شنبه هفته بررسی سینمای ترکیه در شبکه نمایش است.

داستان فیلم «یاشار زنده است یا مرده» در مورد مردی است به نام یاشار که در زندگی، دائماً دچار بدشانسی است. یاشار مرد سی و هفت ساله‌ای است که هنوز شناسنامه ندارد و به خاطر تمام سوء تفاهم‌های پیش آمده، در زندگی خود با مشکل روبه رو می‌شود. او به دلیل درگیری با کارمند ثبت احوال به زندان می‌رود و در آنجا زندانی‌ها دور هم جمع می‌شوند و هر کس از دلیل زندانی شدن خود و کاری که کرده می‌گوید.

فیلم تلویزیونی «یاشار زنده است یا مرده» محصول سال ۲۰۰۸ کشور ترکیه است. فورگان ارن و کان ارتم فیلمنامه آن را بر اساس داستانی از عزیز نسین نویسنده معروف ترک نوشته‌اند.

سافاک سزر نقش یاشار یاشاماز را در فیلم بازی می‌کند. سزر که در زمان ساخت این فیلم همسن نقش خود یعنی ۳۷ ساله بود در فیلم «پنج نقابدار بدنبال تلافی» که روز گذشته از شبکه نمایش پخش شد هم در نقش تزجان بازی کرده بود. لونت اینانیر، طارق منگوج، نجمی یاپیجی، دیدم ارول، دنیز اورال، آونی اوزگورل و آیفر اوزگول هم بازیگران دیگر این فیلم هستند.

آتیل ایناش و اولاس اینان ایناش کارگردانان این فیلم فرزندان نمایشنامه نویسی به نام امینه نوین کنگور هستند. آتیل ایناش تاکنون ده فیلم و سریال را کارگردانی کرده که فیلم سینمایی «یک گام به سوی تاریکی» برنده جایزه ویژه جشنواره زنگبار و نامزد لاله طلایی بهترین فیلم جشنواره بین المللی استانبول موفق ترین آنها بوده است. اولاس هم تاکنون کارگردان هفت فیلم و سریال بوده است.

آونی اوزگورل و آیفر اوزگول تهیه کنندگان این تله فیلم ترکیه‌ای بوده‌اند و دریا تاریم هم تهیه کننده اجرایی آن بوده است. هزینه تولید این فیلم هم فقط حدود ۳۰۰ هزار لیر ترکیه بوده است.

تله فیلم «یاشار زنده است یا مرده» ساعت ۱۷ روز سه شنبه از شبکه نمایش پخش می‌شود و تکرار آن را هم می‌توانید در ساعت هفت صبح چهارشنبه از همین شبکه ببینید.

Portfolio image