دشواری صعود به قله کی تو


سینمایی صعود به قله درامی ماجرایی و ورزشی است. این فیلم محصول مشترک انگلستان و ژاپن است و در سال ۱۹۹۱ تولیده شده است. فیلمنامه صعود به قله بر اساس نمایشنامه‌ای از پاتریک میرز نوشته شده است و آن را میرز به همراه اسکات روبرتز نوشته‌اند. فرانک رودام کارگردان این فیلم است و مایکل بین، مت کراون، آنی گریندلی، النا ووهل، بلو منکوما، چارلز ابرمن، جولیا نیکسون، کریستوفر براون، لسلی کارلسون، دیوید کیوبیت، لوکا برکویچی، ادوارد اسپات، اندرو اسپات، هیروشی فوجیکا و پاتریشیا کاربونیو بازیگران این فیلم هستند.

تایلور و هارولد هر دو کوهنوردانی هستند که مشتاقند قله‌های متفاوتی را فتح کنند و برای فتح این قله‌ها ماجراجویی کنند. آن‌ها دوستان خوبی هم برای هم هستند. روزی در یک کوهنوردی این دو به مردی بر می‌خورند که دوست دارد قله کی تو را فتح کند. قله‌ای که این دو هم مشتاق بالا رفتن از آن هستند. این قله دومین قله مرتفع جهان و یکی از سخت ترین هدف‌های کوهنوردی است. تایلور که همیشه می‌تواند نظرش را به دیگران بقبولاند مرد را راضی می‌کند که در تیم آن‌ها باشد تا برای بالا رفتن از کی تو بروند. تایلور ادعا می‌کند که او و هارولد به اندازه کافی خوب هستند که نیازی به نفر چهارمی نباشد. کی تو اما سختی‌های فتحش را به خوبی به این کوهنوردان حرفه‌ای نشان می‌دهد.

فرانسیس جورج رودام کارگردان فیلم در سال ۱۹۴۶ در انگلستان به دنیا آمده است. او فیلمسازی را در ۲۳ سالگی با فیلم کوتاه روز تولد آغاز کرد. پنج سال طول کشید تا او بتواند فیلم بعدیش را بسازد که مجموعه‌ای تلویزیونی بود که خانواده نام داشت. در ۳۳ سالگی اولین فیلم سینماییش را با نام چهارکاناله ساخت و از آن به بعد ۵ فیلم سینمایی دیگر ساخته است. اربابان نظم، عروس، آریا، مهمانی جنگ و صعود به قله این فیلم‌ها هستند. آخرین کار او مجموعه کلئوپاترا بود که در سال ۱۹۹۹ ساخته شد.

صعود به قله ساعت ۱۹ روز سه شنبه از شبکه نمایش پخش خواهد شد. تکرار این فیلم ساعت ۷ صبح روز چهارشنبه خواهد بود.

Portfolio image