انتقام از کارناوال عروسی


سینمایی کارناوال مرگ فیلمی دلهره آور و روانکاوانه است. این فیلم در سال ۱۳۸۷ ساخته شده است. رضا اعظمیان نویسنده فیلمنامه این فیلم است و در ابتدا کارگردانی آن را هم بر عهده داشت. اما از نیمه راه حبیب الله کاسه ساز تهیه کننده فیلم کارگردانی فیلم را هم بر عهده گرفت و آن را تمام کرد. فرامرز قریبیان، بهرام رادان، الناز شاکردوست، میرطاهر مظلومی، حسین سحرخیز، شراره دولت آبادی، قاسم زارع، شهراد وثوقی، محمود حریرچیان، محمود اردلان، کاوه کیان، محمد حاج حسینی، روشنک عجمیان، آزاده زنگنه و سید جواد حسینی بازیگران فیلم هستند.

کارناوال مرگ نگاهی روانکاوانه و جامعه شناسانه دارد. فیلم رفتارهای ناهنجار ترافیکی را با این نگاه مورد بررسی قرار می‌دهد. فیلم یک مخترع و نخبه را نشان می‌دهد که دچار نوعی حس انتقام جویی شده است. همسر او پشت کارناوال‌های شادی عروسی در ترافیک تصادف می‌کند و در حالی که باردار است فوت می‌کند. او که همسرش را پشت چنین کارناوالی از دست داده است قصد انتقام جویی از چنین کارناوال‌هایی را دارد. تصمیمی که اتفاقاتی را برعهده دارد.

رضا اعظمیان متولد سال ۱۳۴۱ اصفهان فارغ التحصیل کارگردانی از دانشگاه هنر است. در سال ۱۳۶۹ فیلمسازی را با کارگردانی یک فیلم کوتاه شروع کرد. در کارنامه سینماییش ۵ کارگردانی فیلم وجود دارد. مرزی برای زندگی که اولین فیلم اوست در سال ۱۳۸۳ ساخته شده است و ارابه مرگ، کارناوال مرگ، فریاد بی صدا، دلتنگی‌های عاشقانه فیلم‌های سینمایی او هستند. فیلمنامه همه این فیلم‌ها را هم جز فریاد بی صدا خود او نوشته است. هر چند که کارناوال مرگ را او تمام نکرد و حبیب الله کاسه ساز که تهیه فیلم‌هایی مانند مزرعه پدری، اخراجی‌ها، ارابه مرگ، زندانی ۷۰۷ و پرنده باز کوچک را بر عهده داشته است فیلم را به انتها رساند.

کارناوال مرگ ساعت ۲۱ روز دوشنبه از شبکه نمایش پخش خواهد شد. تکرار این فیلم ساعت ۱۱ صبح روز سه شنبه پخش خواهد شد.

Portfolio image