جهنم وحشت در جنگل‌های رومانی


فیلم وحشت اکشن و ماجراجویانه «غار» اثری از بروس هانت در سال ۲۰۰۵ است که مایکل استینبرگ و تیگان وست فیلمنامه آن را نوشته‌اند.

داستان فیلم در جنگل‌های کارپات رومانی می‌گذرد. گروهی از پژوهش گران روسی و انگلیسی در این منطقه بکر و صعب العبور به دنبال صومعه گمشده‌ای قرن سیزدهم می‌گردند. آن‌ها این صومعه را پیدا می‌کنند اما متوجه نکته شگفت انگیزی می‌شوند. این صومعه بر روی شبکه عظیمی از غارهای زیرزمینی ساخته شده است. انواع مخاطرات و کشفیات حیرت انگیز در ادامه این ماجراجویی منتظر آنهاست....

غار محصول مشترک سال ۲۰۰۵ سینمای آلمان و امریکا است اما تصویربرداری آن در رومانی و مکزیک انجام شده و حدود ۳۰ میلیون دلار برای ساخت آن هزینه شده است. فروش فیلم در گیشه سینماهای دنیا هم بیش از ۳۳ میلیون دلار بود.

کول هاوزر در نقش جک مک آلیستر و ادی سیبریان در نقش تایلر مک آلیستر غارشناسان ماجراجو و بی باک دو بازیگر اصلی این فیلم علمی تخیلی اکشن هستند. ماریس چستنات در نقش تاپ بوکانان متخصص بقا در طبیعت، دانیل دی کیم در نقش الکس کیم فیلمبردار گروه، لینا هدی در نقش کارتین جنینگز دانشمند غارشناس، مارسل یوریس در نقش دکتر نیکولای، پایپر پرابو در نقش چارلی صخره نورد حرفه‌ای، ریک راوانلو در نقش بریجز عضو گروه غواصی و کیران دارسی اسمیت در نقش استرود متخصص دستگاه سونار دیگر بازیگرانی هستند که در این فیلم شاهد نقش آفرینی آن‌ها خواهید بود.

اندرو میسن، گری لوکچسی، تام روزنبرگ، مایکل اهون و ریچارد رایت تهیه کنندگان فیلم علمی تخیلی غار بوده‌اند. جانی کلیمک و رینهولد هیل موسیقی متن فیلم را ساخته‌اند. راس ایمری مدیر فیلمبرداری، برایان بردان تدوینگر، دبورا آکیلا و تریشیا وود انتخاب بازیگران و تعیین نقش‌ها، پیر لوئیجی بازیله طراح تولید، کریستین کوروین، انریکو فیورنتینی و ولاد ویرو کارگردان هنری، وندی پارتیج طراح لباس و مالکوم استون طراح صحنه فیلم بوده‌اند.

غار اولین و تا به امروز تنها تجربه کارگردانی بروس هانت بوده است. سینماگری که به عنوان دستیار کارگردانان بزرگی فعالیت کرده است. او دستیار برادران واچوفسکی در مجموعه فیلم‌های ماتریکس، آلکس پرویاس در فیلم «شهر تاریکی» (۱۹۹۸)، تروی نیکسی در فیلم «از تاریکی نترسید» با بازی کیتی هلمز و گای پیرس (۲۰۱۰) و باز لوهرمان در فیلم «استرالیا» با بازی نیکول کیدمن و هیو جکمن (۲۰۰۸) بوده است.

فیلم سینمایی غار ساعت ۲۳ دوشنبه دوم بهمن ماه از شبکه نمایش پخش می‌شود و تکرار آن را هم می‌توانید در ساعت سه بامداد چهارشنبه چهارم بهمن از همین شبکه ببینید.

Portfolio image