انحراف در اتحاد گروه‌های خیر


سینمایی شمشیر شیاطین یک فیلم حادثه‌ای و ماجرایی است. این فیلم در سال۱۹۷۸ در هنگ کنگ تولید شده است و در زمره فیلم‌های رزمی چینی است. فیلمنامه فیلم بر اساس داستانی از لوئیس چا و توسط کوانگ نی نوشته شده است. چونگ سان کارگردان این فیلم است و شن چان، وای مان چان، وی یینگ چن، میائو چینگ، لی چوانگ، شوی فان فونگ، ترزا شیا پینگ، پی چی هوانگ، لینگ لینگ هونگ، فنگ کو، یو شینگ لای، یون لینگ، هوانگ شی لیو، هوئی لینگ لیو و زو شی بازیگران فیلم هستند.

فیلم مثل اکثر فیلم‌های رزمی روایت تقابل خیر و شر است. گروه‌هایی درست کار مدت‌ها است که برای مقابله با گروه‌های اهریمنی با هم متحد شده‌اند. گروه‌هایی که همگی صاحب گونه‌ای از هنرهای رزمی چینی هستند. این گروه‌ها برای آن که بین شان اختلافی پیش نیاید هر کدام یک نفر را از گروهی متفاوت به عنوان رهبر گروه انتخاب می‌کنند. همه چیز به خوبی پیش می‌رود تا این که رئیس فرقه هوآشان قصد دارد بر خلاف قرارداد عمل کند. او تصمیم می‌گیرد سران بقیه فرقه‌ها را به قتل برساند و خود رهبری را بر عهده بگیرد.

مقابله با او مانند مقابله با نیروهای شر است. چونگ سان در سال ۱۹۴۱ در تایوان به دنیا آمده است. در سال ۱۹۶۸ اولین فیلمش را با نام دختر وحشی کارگردانی کرد. چهار سال بعد آینه شیطان را ساخت. پدران شیرین، تائو وانگ، اتصال به دارو، قاتل بانو، خواهر بد، دختر کبرا، عقاب انتقام جو، قتل یک استاد، شمشیر کشنده، فی شی، پسرم در فانوس دریایی، استاد کونگ فو و پیرمرد و بچه بخشی از فیلم‌هایی هستند که در کارنامه او هستند.
کارنامه‌ای که ۳۸ کاگردانی در آن وجود دارد. اغلب فیلم‌های او را فیلم‌های رزمی چینی تشکیل می‌دهند. فیلم‌هایی که و در ساختن آن‌ها استاد بوده است. سان در سال ۹۲ و بعد از نمایش آخرین فیلمش به سیاتل آمریکا رفت و خود را بازنشسته کرد.

شمشیر شیاطین ساعت ۱۹ روز دوشنبه از شبکه نمایش پخش خواهد شد. تکرار این فیلم ساعت ۷ صبح روز سه شنبه خواهد بود.

Portfolio image