پنج نقابدار به دنبال تلافی


کمدی جنایی «پنج نقابدار به دنبال تلافی» به کارگردانی و نویسندگی مراد اصلان پرفروش ترین فیلم سال ۲۰۰۵ ترکیه سومین فیلم هفته بررسی سینمای ترکیه در شبکه نمایش است.

داستان این فیلم در مورد تکین و پنج دوستش است که همگی در یک پرورشگاه زندگی می‌کنند. تکین بچه شروری است که دوستانش را مدام اذیت می‌کند و در نهایت با ریاکاری موفق می‌شود که فرزندخوانده یک خانواده بسیار پولدار شود. ۲۷ سال می‌گذرد و این پنج نفر به جهت اقدام به خلافکاری در زندان به‌سر می‌برند و مامور زندان به نام صالح که مرد خوبی است به آنها محبت‌های زیادی می‌کند. آنها از زندان آزاد می‌شوند و...

فردی اگیلمر تهیه کننده، ارتونچ سنگای مدیر فیلمبرداری، ارکان اوزکان تدوینگر، زیا اولکنجیلر کارگردان هنریف اونای اوتوگ طراح لباس، جلال گونجا طراح چهره پردازی، طلعت کاراگوز دستیار کارگردان هنری، علی اکبر دوگان صدابردار و پیتر کروکس تدوینگر جلوه‌های صوتی این فیلم بوده‌اند.

بازیگرانی چون ممت علی آلابورا، پکر اجیکالین، نجات بیرجیک، گوزین جوراگان، ملیح اکنر، دوست الور، حمید حاکسابال، زینب کاراجان، علی کاراگوز، دنیز اورال، و چنگیز کوچوکاویواز در فیلم کمدی «پنج نقابدار به دنبال تلافی» بازی کرده‌اند.«پنج نقابدار به دنبال تلافی» محصول سال ۲۰۰۵ سینمای ترکیه است. این فیلم موفقیت تجاری خوبی برای سازندگانش به همراه داشت و توانست با فروش ۳ میلیون و ۶۵۳ هزار دلار در گیشه سینماهای ترکیه پرفروش ترین فیلم سال ۲۰۰۵ این کشور شود.

مراد اصلان که علاوه بر کارگردانی و نویسندگی موسیقی متن فیلم «پنج نقابدار به دنبال تلافی» را هم خودش ساخته است کارگردانی را از سال ۲۰۰۱ با ساخت مینی سریال تلویزیونی شکارچی آغاز کرد.«پنج نقابدار به دنبال تلافی» اولین فیلم سینمایی او بود که با دو ادامه به نام «پنج نقابدار در عراق» (۲۰۰۷) و «پنج نقابدار در قبرس» (۲۰۰۸) ادامه پیدا کرد. او در سال‌های بعد هم فیلم‌هایی چون عملیات سومالی و اوموت را ساخت.

فیلم سینمایی پنج نقابدار به دنبال تلافی ساعت ۱۷ دوشنبه دوم بهمن ماه از شبکه نمایش پخش می‌شود و تکرار آن را هم می‌توانید در ساعت هفت صبح سه شنبه سوم بهمن از همین شبکه ببینید.

Portfolio image