روایت تهدید و ترس


رز زرد در سال ۱۳۸۱ در ژانر وحشت ساخته شده است. این فیلم فیلمی دلهره آور و معمایی است. فیلمنامه این فیلم را علی خودسیانی نوشته است و داریوش فرهنگ کارگردان فیلم است. امین حیایی، بهرام رادان، مرجان محتشم، حدیث فولادوند، حشمت الله آرمیده، اسماعیل خدابخش، ابراهیم شاه منصوری، شمسی کنگی، مریم نیک رفتار و داریوش فرهنگ بازیگران فیلم هستند.

فیلم با مراسم عروسی داود و لیلی شروع می شود. زوجی که در شب ازدواجشان راهی شمال می شوند تا ماه عسل خود را بگذرانند. در میانه راه آن ها با مهشید و آرش آشنا می شوند و با آن ها همسفر می شوند. در بین راه آرش در یک تصادف باعث مرگ یک عابر می شود. داود و آرش به اتفاق جسد او را در مرداب می اندازند. داود پس از این اتفاق تصمیم به بازگشت می گیرد. آرش با او مخالفت می کند و این دو درگیر می شوند. اما در این درگیری داود هیچ دفاعی از خود نمی کند. لیلی این را به حساب ترس داود می گذارد و تصمیم می گیرد از او جدا شود. توضیحات داود بی نتیجه می ماند. این ها در حالی است که کسی آن ها را به دلیل مرگ عابر تهدید می کند. کسی که شباهت زیادی به خود عابر دارد.

داریوش فرهنگ متولد ۱۳۲۶ و فارغ التحصیل تئاتر است. در سال ۱۳۴۷ گروه تئاتر پیاده را تاسیس کرد و تئاترهای زیادی را به عنوان کارگردان، طراح صحنه و بازیگر به روی صحنه برد. حضورش در سینما با بازی در فیلم کوتاه سلندر به کارگردانی واروژ کریم مسیحی بود. در سال ۱۳۶۵ اولین فیلم سینمایی خود را با نام طلسم کارگردانی کرد و در همان سال در باشو غریبه کوچک دستیار بهرام بیضایی کارگردان فیلم بود. دو فیلم با یک بلیت، بهترین بابای دنیا، راه افتخار، دیپلمات، روانی، شب های تهران، تکیه بر باد، یک گزارش واقعی و خنده در باران همه فیلم هایی هستند که او کارگردانی کرده است.

رز زرد ساعت ۲۱ روز شنبه از شبکه نمایش پخش خواهد شد. تکرار این فیلم ساعت ۱۱ صبح روز یک شنبه خواهد بود.

Portfolio image