معمای بازی را کشف کنید


درام روان شناختی معمایی «بازی» یک فیلم مهیج از دیوید فینچر است که داستانی شگفت انگیز و غیر قابل پیش بینی را به تصویر می‌کشد.

فیلم، داستان مردی بانکدار به نام نیکلاس (با بازی مایکل داگلاس) را روایت می‌کند که توسط کنراد برادرش (با بازی شان پن) در چهل وهشتمین سالگرد تولدش هدیه‌ای شگفت انگیز دریافت می‌کند. او در این هدیه وارد یک بازی عجیب و پیچیده می‌شود و رفته‌رفته درمی‌یابد که موقعیت به ظاهر مستحکم و شخصیت سالم و جامعه‌پسندش تا چه حد غیرقابل دوام و شکستنی است. این شخصیت از ابتدا تا انتهای فیلم تمامی فرضیه‌هایش را ناکامل می‌بیند و رفته‌رفته در می‌یابد که روند امور نمی‌تواند آن طور که میل و اختیار اوست جریان یابد...

بازی محصول سال ۱۹۹۷ سینمای آمریکا است. حدود پنجاه میلیون دلار برای تولید این فیلم شد که با فروش ۱۰۹ میلیون دلاری فیلم در سینماهای جهان جبران شد. این فیلم در جشنواره ساترن نامزد جایزه بهترین فیلم تریلر/اکشن / ماجرایی بود.

دبورا کارا یونگر در نقش کریستین، جیمز ربهورن در نقش جیم فینگلد، پیتر دونات در نقش ساموئل ساترلند، کارول بیکر در نقش ایلزا، آنا کاترینا در نقش الیزابت، آرمین مولر اشتال در نقش آنسون بائر و چارل مارتینت در نقش پدر نیکولاس در این درام معمایی هیجان انگیز بازی کرده‌اند.

هوارد شور آهنگساز مجموعه فیلم‌های ارباب حلقه‌ها موسیقی متن بازی را ساخته است و جان برانچاتو و مایکل فریش فیلمنامه بازی را نوشته‌اند. استیو گولین تهیه کننده، جیمز هایگود تدوینگر، هریس ساویدس مدیر فیلمبرداری، دن فیلیپس انتخاب بازیگران و تعیین نقش‌ها، جفری بیکرافت طراح تولید، جیمز موراکامی و استیو ساکلاد کارپردان هنری، جکی کار طراح صحنه، و مایکل کاپلان طراح لباس فیلم بوده‌اند.

دیوید فینچر کارگردان فیلم بازی سال ۱۹۶۳ در شهر دنور به‌دنیا آمد. ۱۷ ساله بود که قسمت دوم سری جنگ ستارگان (ضربه متقابل امپراتوری جورج لوکاس) را دید و مسیر زندگی‌اش عوض شد. با دیدن این فیلم بود که تصمیم گرفت فیلمساز شود و برای شروع و کسب تجربه در یک کمپانی انیمیشن سازی مشغول فیلم گذاشتن در دوربین‌ها شد و زندگی را با کارهای مختلف هنری ادامه داد.

اولین کار سینمایی‌اش به عنوان کارگردان ساختن قسمت سوم سری فیلم‌های بیگانه بود که قسمت اولش را ریدلی اسکات در دهه ۱۹۷۰ ساخته بود و جیمز کامرون با ساختن دومین قسمت‌اش آن را به اوج رسانده بود. فینچر تصمیم گرفت دنیای مخوف و هولناکی را که در ۲ قسمت اول این سری خلق شده بود، با شدت و قوت بیشتری ارائه دهد. فضای سنگین و آخرالزمانی و تیره و تار تقریبا همه فیلم‌های فینچر با همین فیلم بود که شروع شد. فیلم هفت در سال ۱۹۹۵ سرآغاز اعتبار و شهرت سینمایی برای فینچر بود. اعتباری که با فیلم‌های بازی، باشگاه مشتزنی و اتاق وحشت ادامه پیدا کرد.
فیلم سینمایی بازی را ساعت ۲۳ یکشنبه می‌توانید از شبکه نمایش ببینید.

Portfolio image