تحقق آرزوی یک دختر ۱۶ ساله


فیلم تلویزیونی "سکوت شکسته" به کارگردانی حمید اصغری و نویسندگی غلامرضا صفاتیان در سال ۸۹ تولید شد.

"سکوت شکسته" با مضمونی اجتماعی فیلمی است که در آن یک گروه فیلمبرداری دست به دست هم داده‌اند تا آرزو دختر ۱۶ ساله خانواده افضلی به تنها آرزویش برسد. از نگاه آرزو این پدر و مادر دچار یک اشتباه غیر قابل بخشش شده‌اند و آن ازدواج پدر و مادر در سن بالاست و....

تدوین این تله‌فیلم توسط غلامرضا صفاتیان که به صورت همزمان نویسندگی و ساخت موسیقی را برعهده داشت، صورت پذیرفت.

حمید اصغری تتماج که تهیه کنندگی این فیلم را هم برعهده داشت درباره انگیزه و دلیل ساخت این تله فیلم می‌گوید: داستان این فیلم درباره دختری استثنایی است که در سال ۸۶ در برنامه ای تلویزیونی عنوان کرد، بزرگترین آرزویش بازیگر شدن است. از این رو هنرمندان تلویزیونی بر آن شدند دختر نوجوان را به آرزویش برسانند واین هنرمندان بودند که چه جلوی دوربین چه پشت دوربین حاضر شدند و ثابت کردند هنوز هم هنر برای هنر زنده است.
عزت‌ا... جامعی، ابراهیم آبادی، عزت‌ا... رمضانی‌فر، فرزانه نشاط‌خواه، آرزو افشار، شاه‌علی سرخانی، سیروس همتی، علی برجی، بهناز سلیمانی، هانیه شهریاری، فرزاد مظلومی، محمدرضا مومنی، بهاره صفیاری، رزیتا سوری، شریفه کواکب و... از بازیگران اصلی این تله‌فیلم هستند.

در این بین عزت الله جامعی هنرمندی است که سال‌ها در تله فیلم‌های متعددی وی را مشاهده کرده‌اید.

وی در سال ۱۳۳۹ در تهران متولد شد اما اصالتا متعلق به منطقه ای با نام ندوشن در یزد است. جامعی دارای مدرک لیسانس کارگردانی و بازیگری است و فعالیت هنری اش را از سال ۱۳۵۳ شروع کرده است و در سکوت شکسته نقش اول فیلم را برعهده دارد.

این تله‌فیلم توسط موسسه فرهنگی – هنری هلیا تولید و تهیه شده و سایر عوامل اصلی آن عبارتند از:
نویسنده: غلامرضا صفاتیان، دستیار تهیه: فرشید مشایخ، مدیر تولید: فریبا السادات‌خلیلی، دستیار اول کارگردان: علی برجی، دستیار دوم کارگردان: محمد هشیار، مدیر تصویربرداری: رضا طاهرآذر، مدیر صدابرداری: علی سجادی، طراح صحنه و لباس: فرانک حمزه‌ای، تدوین: غلامرضا صفاتیان، آهنگساز: یاسین صفاتیان، طراح گریم: الناز خردپژوه، مجری گریم: حجت موسوی، برنامه‌ریز: امیر رونقی، منشی صحنه: سیامک خادمی، عکاس: شریفه کواکب، مدیر روابط عمومی: راحله شهریاری‌فر، مدیر تدارکات: حمید سلطانیان، مسوول هماهنگی: سپیده کریمخانی.

«سکوت شکسته» یک شنبه ساعت ۱۳:۰۰ و تکرار آن یک بامداد روز بعد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

Portfolio image