راکون بامزه اما دردسرساز


سنت پخش کامل انیمیشن های خاطره انگیز قدیمی از شبکه نمایش این هفته با کارتون سریالی «رامکال» ادامه پیدا می کند. انیمیشن ژاپنی که در سال ۱۹۷۷ منتشر شد.

استرلینگ نورت، پسر خوش قلبی است که حیوانات را خیلی دوست دارد. او یک روز یک بچه راکون را در جنگل پیدا می کند. او برای این راکون نام رامکال را انتخاب می کند و او را به خانه می برد. از این به بعد، رامکال همراه همیشگی استرلینگ می شود. همه چیز به خوبی پیش می رود تا آنکه یک روز ذرت شیرین زیر زبان رامکال مزه می کند و او شبانه به مزرعه ذرت همسایه یورش می برد...

شیجی اندو، هیروشی سایتو و شیگیو کوشی کارگردانان مجموعه تلویزیونی انیمیشن رامکال بوده اند. داستان فیلمنامه هم برگرفته از رمان خودزندگی نامه ای «رامکال، سرگذشتی از یک روزگار بهتر» اثر استرلینگ نورت است که آن را بر اساس خاطرات دوران کودکی خود نوشته است.

یوشیو کاتو و جونزو ناکاجیما تهیه کننده و کویچی موتوهاشی تهیه کننده اجرایی، تاکیو واتانابه آهنگساز، سیجی اندو طراح شخصیت و هایائو میازاکی انیماتور این مجموعه انیمیشن بوده اند.

پخش کارتون رامکال در ژاپن باعث واردات راکون به این کشور هم شد! راکون یک حیوان بومی آمریکای شمالی است و به طور طبیعی در ژاپن وجود ندارد اما علاقه بسیاری از کودکان ژاپنی به داشتن راکون بعد از دیدن این کارتون باعث شد تا حدود هزار و پانصد در هر سال به این کشور وارد شوند. بعد از مدتی صاحبان آنها که متوجه شده بودند این حیوان خلق و خوی وحشی داشته و قابل اهلی شدن نیست آنها را در طبیعت رها کرده و بازمانده های آنها اکنون در بسیاری از شهرهای ژاپن دیده می شوند.

در این کارتون به غیر از رامکال حیوانات دیگری هم دیده می شوند و دوستان استرلینگ هم هر کدام رفتار متفاوتی با آنها دارند. انیمیشن رامکال به خوبی نحوه ارتباط درست با حیوانات را به نمایش گذاشته و به کودکان آموزش می دهد.

انیمیشن رامکال از روز شنبه سیم دی ماه هر روز ساعت ۱۵ بعدازظهر از شبکه نمایش پخش می شود و تکرار هر قسمت هم روز بعد ساعت ۵ بامداد از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

Portfolio image