جوانی که خرس شد تا انسانیت را درک کند


فیلم انیمیشن «خرس برادر» یک فیلم ماجراجویانه فانتزی است که داستان آن در بین اسکیموها می‌گذرد و نگاهی به ارتباط بین انسان‌ها و طبیعت دارد.

داستان فیلم خرس برادر در مورد کنای اسکیمویی شکارچی است که بعد از کشتن یک خرس بدون اینکه نیاز ضروری به این کار داشته باشد به طرزی جادویی و به عنوان مجازات به یک خرس تبدیل می‌شود. یک توله خرس سخنگو تنها راهنمای اوست که می‌تواند برای برگشت به قالب انسانی به کنای کمک کند. سیتکا برادر بزرگتر او که در درگیری با خرس‌ها کشته شده است...

خرس برادر محصول سال ۲۰۰۳ سینمای آمریکا به کارگردانی آرون بلیز و رابرت واکر است. تب مورفی، لورنی کمرون، دیوید هوسلتون، استیو بنچیچ و ران فریدمن فیلمنامه خرس برادر را نوشته‌اند. این فیلم نامزد اسکار بهترین انیمیشن سال، جایزه ساترن بهترین انیمیشن سال، و بهترین انیمیشن جشنواره ستلایت بود و در جشنواره آنی نامزد جوایز بهترین فلیم انیمیشن، بهترین شخصیت انیمیشن، بهترین طراحی شخصیت، بهترین موسیقی، بهترین جلوه‌های انیمیشن، بهترین طراحی تولید و بهترین فیلمنامه شد.

چاک ویلیامز تهیه کننده، مارک مانچینا و فیل کالینز آهنگساز، تیم مرتنس تدوینگر، مری هیدالو و ماتیو جان بک انتخاب نقش‌ها و راب روپل کارگردان هنری انیمیشن خرس برادر بوده‌اند.

خرس برادر از آخرین انیمیشن‌های بزرگی است که با روش انیمشن سازی سنتی ساخته شده‌اند. البته قسمت‌های کوچکی مثل صحنه حرکت ماهی‌های آزاد با گرافیک کامپیوتری تهیه شده‌اند. فروش این فیلم در سینماهای دنیا حدود ۲۵۰ میلیون دلار آن بود که ۸۴ میلیون دلار آن در آمریکا به دست آمد.

فیلم انیمیشن «خرس برادر» ساعت ۱۵ روز جمعه از شبکه نمایش پخش می‌شود.

Portfolio image