خون و اعتراض


ژرمینال درامی عاشقانه است. این فیلم در سال ۱۹۹۳ در فرانسه ساخته شده است. فیلمنامه بر اساس رمان ژرمینال امیل زولا ساخته شده است. آرلت لانگمان و کلاود بری فیلمنامه نویسان این فیلم هستند و بری فیلم را کارگردانی کرده است. میو میو، رنو، ژان کارمه، جودیت هنری، ژان روجر میلو، ژرارد دیپاردیو، لورن ترزیف، برنارد فرسون، ژان پیر بیسون، ژاک داکمین، آنی دوپری، ژرارد کروش، فردریش ون دن دریش، پیر لافون و آنیک آلن بازیگران این فیلم هستند. ژرمینال در اواسط قرن نوزدهم می‌گذرد.

داستان در شمال فرانسه می‌گذرد. داستان در مورد کارگرانی است که در معدن ذغال سنگ کار می‌کنند. کارگردانی که توسط مالکان معادن استثمار می‌شوند. با تغییر شیوه پرداخت دستمزد در معادن شهر کارگران آن معدن به تشویق اتین اعتصاب می‌کنند اما معدنی در نزدیکی آن‌ها به کار ادامه می‌دهد. اعتصاب گران این معدن را هم با خرابکاری تعطیل می‌کنند و با آن‌ها برخورد می‌شود. اعتصاب تلفات خودش را دارد و در نهایت آن‌ها مجبورند که انتخاب کنند که به سر کار برگردند یا بیکار بمانند؛ در پی این حادثه نتیجه اش تلفاتی است که بی نتیجه می‌ماند.

کلاود برل لانگمان کارگردان فیلم در سال ۱۹۳۴ در فرانسه به دنیا آمده است. بازیگر، نویسنده، تهیه کننده و کارگردانی که حضورش در فیلمسازی با بازی در فیلم کوتاه ژانین در سال ۱۹۶۱ شروع شد. کارگردانی را با اپیزود چهارم فیلم بوسه‌ها شروع کرد و در سال ۱۹۶۷ اولین فیلم سینماییش را با نام پیرمرد و کودک ساخت. با من ازدواج کن! با من ازدواج کن! فیلم بعدی او یک سال بعد ساخته شد. بازداشت شده، سینمایی‌های پدر، مرد قرن، اولین، اورانوس، لوسی اوبره و یک خانه دار بخشی از فیلم‌هایی هستند که او کارگردانی کرده است. آخرین فیلمش را در سال ۲۰۰۹ با نام گنج به نمایش درآمد در حالی که پیش از آن در ژانویه همین سال فوت کرد. او برای تس نامزد اسکار بهترین فیلم شد و برای جوجه اسکار فیلم کوتاه را در سال ۱۹۶۵ دریافت کرد.

ژرمینال ساعت ۲۱ روز جمعه از شبکه نمایش پخش خواهد شد. پخش فیلم ساعت ۱۱ صبح روز شنبه تکرار خواهد شد.

Portfolio image