حقیقت در تهران کشف می‌شود


فیلم تلویزیونی «انتخاب سیاوش» به کارگردانی شاهین باباپور داستان زندگی پسر جوان روستایی به نام محسن است که در یکی از روستاهای شمال زندگی می‌کند و به طور اتفاقی متوجه هویت واقعی خود یعنی «سیاوش وطنی» می‌شود و برای کشف حقیقت به تهران سفر می‌کند و....

۶۰درصد تصویربرداری فیلم تلویزیونی «انتخاب سیاوش» در شمال کشور انجام شده و مابقی فیلم در لوکیشن‌هایی واقع در منطقه لشکرک و سعادت آباد تهران، تصویربرداری شد.

در این تله فیلم امیررضا دلاوری (سیاوش)، جلیل فرجاد (سید)، فرج ا... گل سفیدی (یارعلی)، شهناز شهبازی (مینا)، نیلوفر خرم نیک (لاله)، حسین معلومی (برزگر) و رسول محمدی (وکیل) به عنوان بازیگر حضور دارند.

امیر رضا دلاوری بازیگر نقش اول فیلم متولد ۱۷ مرداد سال ۱۳۵۵ است که در یک خانواده ۵ نفره در تهران به دنیا آمده و اولین فرزند خانواده است. دلاوری سالها موسیقی سنتی کار کرده و همچنین در زدن تنبک و سه تار مهارت دارد.

وی بازیگری را در دوران دبیرستان با شرکت در تئاترهای مدرسه شروع کرد و اواخر ۷۳ توسط یکی از دوستانش به تئاتر شهر معرفی شد تا نمایشی را به اسم ((العشق به قوت العشق)) برای آموزش و پرورش منطقه ۱۰ کار کند. در همان سال ۷۴ بود که اولین کار تصویری اش را انجام داد که در واقع یک کلیپ موسیقی ساخته مسعود آب پرور بود و از طریق ایشان به دفاتر دیگر معرفی شد و بالاخره کار خود را با سریال مهر خوبان و ترور شروع کرد.

در کنار دلاوری بازیگر باتجربه هم در این تله فیلم ایفا نقش کرده است. جلیل فرجاد بازیگر نقش سید؛ فرجاد که از سال ۱۳۶۱ و با فیلم بازداشتگاه کار حرفه ایش را آغاز کرده متولد ۱۳۳۰ در مرند است. وی تحصیلکرده بازیگری و کارگردانی است.

شاهین باباپور کارگردان این فیلم متولد ۱۳۴۸ تهران است. باباپور دارای لیسانس بازیگری از دانشگاه هنر و معماری دانشجوی؛ دکترای پژوهش هنر از دانشگاه هنر و معماری و فوق لیسانس کارگردانی از دانشگاه هنر و معماری است.

وی کار حرفه‌ای در تلویزیون را به عنوان دستیار برنامه ریز با سریال پدر سالار آغاز نمود. او در سال ۱۳۷۹ اولین فیلم کوتاه خود را به نام سکوت زاینده ساخت و پس از آن موفق به ساخت فیلم‌های دیگری به نام‌های روزی آسمان شهر ما شب بازی، اگه یه روز ماهی تموم شه، کوته و میقات، بصورت کوتاه و نیمه بلند شد. باباپور سالها به عنوان دستیار اول کارگردان، برنامه ریز، مدیر تولید، و بازیگر به ایفای نقش پرداخته و می‌توان گفت پله‌های ترقی را به درستی طی کرده است و بالغ بر ۴۰ سریال و ۳۰ فیلم سینمایی را به عنوان دستیار فعالیت داشته است. از سال ۱۳۸۴ باباپور به عرصه کارگردانی وارد شد و کارش را با فیلم سینمایی "رها" آغاز کرده و تا کنون ۵ سریال از جمله ماجراهای چموش و خموش، پاتوق، طبقه دوم و امروز فردا را کارگردانی کرده است.

سایر عواملی که در ساخت فیلم همکاری داشته‌اند، عبارتند از: نویسنده فیلمنامه: آزیتا ایرایی/ بازنویس فیلمنامه: نوید توحیدی، نیوشا صدر/ مدیر تصویربرداری: رضا دانشور/ صدابردار: فرخ فدایی/ طراح صحنه و لباس: سعید آهنگرانی/ طراح گریم: مهری شیرازی/ برنامه ریز و مدیر تولید: نوید شیرازی/ دستیاران کارگردان: مسعود غفارزاده، امیر سرایی مقدم/ منشی صحنه: سهیلا کاشفی/ عکاس: امیر سرایی مقدم/ خیاط: راشین اکرمی/ جانشین تولید: علی رحمتی/ مجری طرح: لیلی شاکر

«انتخاب سیاوش» جمعه ساعت ۱۳:۲۰ و تکرار آن یک بامداد روز بعد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

Portfolio image