ژان رنو و ژرار دوپاردیو را در زندان ببینید


سینمایی ساکت شو محصول سال ۲۰۰۳ فرانسه و ایتالیا و یک کمدی جنایی است. فیلمنامه بر اساس ایده‌ای از سرژه فرایدمن و توسط فرانسیس وبر نوشته شده است. وبر کارگردانی فیلم را هم بر عهده داشته است. ژرارد دیپاردیو، ژان رنو، ریچارد بری، آندره دسولیه، ژان پیر مالو، ژان میشل نویری، لارنت گاملون، اورلین ریکوینگ، وینسنت موسکاتو، تیکی هولگادو، میشل آمونت، لئونور وارلا، لویس برابانت، آرناود کاساند و ادگار گیوری بازیگران این فیلم هستند. فیلم با بودجه‌ای حدود ۲۷ و نیم میلیون یورو ساخته شده است.

روبی با بازی ژان رنو یک دزدی بزرگ انجام می‌دهد و پیش از آن که به دام پلیس بیافتد همه آن چه را که دزدیده است پنهان می‌کند. روبی به زندان می‌افتد و آن جا با کوئینتین با بازی دیپاردیو آشنا می‌شود. کوئینتین بذله گو و پرحرف است. این دو دوست می‌شوند. بعد از آن که کوئینتین تلاش می‌کند که به تنهایی فرار کند و شکست می‌خورد روابط آن‌ها به تیرگی می‌رود. روبی از آن جایی که شرکای قبلیش در دزدی به دنبال او هستند مجبور است با کوئینتین ادامه بدهد. آن‌ها به اتفاق می‌خواهند به پول برسند و در برابر شرکای روبی بایستند.

فرانسیس وبر کارگردان فیلم، فرانسوی و متولد سال ۱۹۳۷ است. نویسنده و کارگردانی که ۴۰ فیلمنامه و ۱۲ کارگردانی در کارنامه فیلمسازی خود دارد. اولین فیلمش را در سال ۱۹۷۶ و بعد از هفت سال حضور در سینما کارگردانی کرد. فیلمی که اسباب بازی نام داشت. بز، رفقا، پناهندگان، سه پناهنده، به روی بدن، ببر، بازی شام، کمد، ساکت شو، نوکر و دردی در پشت همه فیلم‌هایی هستند که او کارگردانی کرده است. او برای پرندگان یک پر که فیلمی ساخته ادواردو مولینارو است در سال ۱۹۸۷ نامزد دریافت اسکار بهترین فیلمنامه شد.

ساکت شو را می‌توانید ساعت ۲۱ روز پنج شنبه در شبکه نمایش تماشا کنید. فیلم ساعت ۱۱ صبح روز جمعه تکرار خواهد شد.

Portfolio image