شبحی که شیطان را در هم می شکند


«فانتوم» یک فیلم اکشن ماجراجویانه ابرقهرمانی به کارگردانی سایمون وینسر است.

در قرن شانزدهم پسر بچه‌ای که اطرافیانش را طی حمله دزدان دریایی از دست داده، توسط فانتوم، روح سرگردانی که با اهریمن می‌جنگد نجات می‌یابد و در جنگل بزرگ می‌شود. در سال ۱۹۳۰ میلادی جامه و حلقه مخصوص فانتوم به دست مردی به نام کیت واکر که از نوادگان اوست می‌افتد. وقتی گروهی تبهکار با ربودن چند جمجمه قدیمی می‌خواهند به قدرت جادویی دست یابند، واکر در جامه فانتوم با آنها درگیر می‌شود و...

فانتوم محصول سال ۱۹۹۶ سینمای آمریکا و استرالیا است. قهرمان این فیلم هم مثل هر ابر قهرمان قصه‌های کمیک استرییی هویتی دوگانه دارد که وجه ابرقهرمانانه‌اش برای کسی معلوم و آشکار نیست. سامیون واینسر کارگردان استرالیایی این فیلم را بر اساس فیلمنامه دیوید بوم ساخته است. رابرت اوانز و آلن جاد جونیور تهیه کننده این فیلم بوده اند. دیوید نیومن موسیقی متن فیلنم را ساخته و دیوید بیور هم مدیر تصویربرداری فانتوم بوده است.

شخصیت فانتوم اولین بار به صورت یک قصه کمیک استریپی دنباله‌دار، در سال ۱۹۳۶ در یکی از روزنامه‌ها به چاپ رسید. خالق این کاراکتر و ماجراجویی‌های آن لی فالک بود.

بیلی زین در نقش اصلی فیلم یعنی فانتوم یا کیت واکر بازی می‌کند. کریستی سوانسون در نقش دیانا پالمر، تریت ویلیامز در نقش زاندر دراکس، کاترین زتا جونز در نقش سالا، جیمز ریمار در نقش کوئیل، و کری هیرویوکی تاگاوا در نقش کابای سنگ در این فیلم بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی فانتوم ساعت ۱۹ چهارشنبه و تکرار آن ساعت 9 صبح پنجشنبه از شبکه نمایش پخش می شود.

Portfolio image