«شبکه نمایش در «سکوت مطلق


فیلم تلویزیونی «سکوت مطلق» به کارگردانی جواد مزدآبادی چهارشنبه از شبکه نمایش پخش می‌شود.

فیلم در لوکیشن‌های مزارع اطراف شهرری، جاده لواسان، اداره آگاهی و اطراف تهران تصویربرداری شده است.

قصه تله فیلم سکوت مطلق راجع به پلیسی است که به نحوه تصادف همسرش که اتفاقا اوهم پلیس است شک می‌کند و احساس می‌کند که ماجرا یک تصادف عادی نیست و مرموزترازیک تصادف ساده است لذا پیگیرماجرا می‌شود تا ببیند چه کسانی همسراو را کشته‌اند.

در کارنامه این کارگردان فیلم پلیسی زیادی قابل مشاهده است. اما درباره این فیلم نظر ویژه‌ای دارد: خوبی این تله فیلم این بوده که کاراکتر منفی و پلیس دراین فیلم آدمهای باهوشی هستند و در یک حالت شطرنج وار تا انتها به جلو می‌روند.

وی خاطر نشان کرد: اگرقراراست فیلم پلیسی ساخته شود؛ نباید سعی کنیم آدمهای بدمن فیلم را خیلی کودن وکم شعورتصورکنیم، چرا که آنهایی که مرتکب جرم درسطح کلان می‌شوند اتفاقا آدمهای با هوشی هستند و سعی می‌کنند بسیار با درایت کارخودشان را به پیش ببرند. لذا دستگیری آنها توسط پلیس نشان ازذکاوت برتر پلیس نسبت به این افراد است.

مزدآبادی می‌گوید: جذابیت این فیلمنامه به لحاظ با هوشی پلیس وبدمن قصه است واین دو نفردرقصه بارها و بارها مقابل هم قرار می گیرند و حرکاتی را نسبت به هم انجام می‌دهند تا رقیب خویش را کنار بزنند.
کیکاووس یاکیده، حبیب دهقان نسب، صبا کمالی و حسن اسدی ایفای نقش‌های اصلی فیلم را برعهده دارند.

محمدرضا شفیعی هم تهیه کنندگی این فیلم را بر عهده داشته است. «سکوت مطلق» به مناسبت هفته نیروی انتظامی و به سفارش اداره سینمایی ناجا تهیه شده است.

در این بین حضور یاکیده نقطه جالب توجه این فیلم است. شاید بسیاری از مخاطبان حرفه‌ای سینما نام وی را شنیده باشند اما می دانیم که شهرت وی به بازیگری نیست.

کیکاووس یاکیده متولد بهمن ۱۳۴۷ در تهران، دوبلور و شاعری است که همه ما با صدای وی خاطره داریم چرا که دوبله صدای باب راس در سری برنامه "لذت نقاشی" توسط کیکاووس یاکیده انجام شده است. وی در نقش جرویس پندلتون در بابا لنگ دراز وهمچنین در سریال کمیسر و رکس به جای کمیسر موزر و کمیسر براندتنر صحبت کرده است. البته یاکیده اخیرا کتابی با نام بانو و آخرین کولی سایه فروش از طریق انتشارات کاروان، منتشر کرده که رویکردی متفاوت به شعر سپید در آن وجود دارد.

اما نباید از یاد برد که این فیلم بیش از حضور یاکیده نتیجه تلاش کارگردان آن است. جواد مزد آبادی کارگردان این فیلم، متولد سال ۱۳۵۱ در مشهد و دارای مدرک لیسانس طراحی صنعتی از دانشگاه تهران است. او تا کنون نزدیک به ۴۰ فیلم کوتاه مستند، داستانی و نماهنگ، ۳ مجموعه‌ی تلویزیونی و ۴ تله‌فیلم را کارگردانی کرده و با مستندهای «یک قفس آزادی»، «دیوار زندگی» و «دست سیاه نان سپید» جوایز مختلفی را از جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی به دست آورده است.

«سکوت مطلق» چهارشنبه ساعت ۱۳:۲۰ و تکرار آن یک بامداد روز بعد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

Portfolio image