دزدی از مافیا


سینمایی طعم جنایت یک کمدی حادثه‌ای و جنایی است. فیلمی که در سال ۲۰۰۳ و توسط گروهی فرانسوی و کانادایی در آمریکا ساخته شده است.

برد میرمن نویسنده فیلمنامه و کارگردان فیلم است و ژرارد دیپاردیو، هاروی کیتل، جانی هالیدی، رنائود، سعید تغماوی، استفن فریسس، شاون لاورنس، آلبرت دری، جوان کلی، ریچارد بورینگر، آبه ویگودا، جینو مراکو، سال فیگلیومنی، دیه گو چمبرز و کارلوس دیاز بازیگران آن هستند. فیلم با بودجه‌ای حدود ۱۰ میلیون دلار ساخته شده است.

فیلم داستان یک دزدی است. یک گروه دزد فرانسوی در شیکاگو دست به سرقت یک تابلوی نقاشی می‌زنند. اما این دزدی در خارج از شهر برای آن‌ها تبدیل به کابوس می‌شود چرا که آن‌ها به اشتباه از رئیس یک گروه مافیایی دزدی کرده‌اند. آن‌ها با دنیای زیرزمینی و مافیایی آمریکا و شیوه‌های مافیایی آن آشنایی ندارند و طولی نمی‌کشد که نه تنها پلیس اف. بی. آی را در تعقیب آن هاست بلکه مافیا، و گروهی از تبهکاران خیابانی هم به دنبال آن هاست. این‌ها در زمانی است که این گروه قصد دارد راهی پیدا کنند که به پاریس برگردند.

برد میرمن کارگردان فیلم در هالیوود کالیفرنیای آمریکا به دنیا آمده است. در سال ۱۹۹۲ با نوشتن فیلمنامه حرکات شوالیه پای به سینما گذاشت و پس از آن سیزده فیلمنامه دیگر او به فیلم تبدیل شده‌اند. فیلمنامه‌هایی نظیر کوهستانی، رستاخیز و جسدی از شواهد جزو مشهورترین این فیلمنامه‌ها هستند. طعم جنایت اولین فیلمی است که او کارگردانی کرده است. دو سال بعد او رقصنده در سایه را کارگردانی کرد. در سال ۲۰۱۱ او مجموعه تلویزیونی اعتراف را با فیلمنامه نویسی و تهیه کنندگی خودش ساخت. میرمن هم اکنون مشعول مراحل پیش ساخت یک فیلم سینمایی با نام اولیه تردستی است. فیلمنامه این فیلم هم توسط خود او نوشته شده است. تاثیر زندگی شش ساله او از ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ در پاریس به خوبی در فیلم‌های او و به خصوص در طعم جنایت مشهود است. او مدتی را هم در لندن و بوینوس آیرس زندگی کرده است و حالا در هالیوود زندگی می‌کند.

طعم جنایت ساعت ۲۱ روز سه شنبه از شبکه نمایش پخش خواهد شد. تکرار این فیلم ساعت ۱۱ صبح روز بعد خواهد بود.

Portfolio image