مرگ و افتخار


درام اورست مجموعه‌ای کوچک کانادایی است که در دو قسمت برای پخش تلویزیونی در کانادا آماده شده است.

این فیلم در سال ۲۰۰۷ ساخته شده است. کیت راس کمپبل نویسنده فیلمنامه این فیلم است و گرائم کمپبل فیلم را کارگردانی کرده است. اریک جانسون، جیسون پرایستلی، تد آترتون، جان پایپر فرگوسن، گورد راند، تام رونی، ویلیام شاتنر، زاخاری بنت، وینسنت گیل، وایکل تیگن، کوین جیمز، ترور لیگ، میگ ماکاریو، جو نورمن شاو و نیک فریدمن بازیگران این مجموعه هستند. این فیلم با بودجه‌ای حدود ۱۱ میلیون دلار کانادا ساخته شده است.

فیلم بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است. داستان واقعی اولین کانادایی‌هایی که به به بام دنیا و بلندترین و تاریخی ترین قله دنیا صعود می‌کنند. لحظه‌ای که باعث افتخار بساری از کانادایی‌ها شده است در پی ماجراهایی به دست آمده است که شیرین نیستند. ماجراهایی که همراه با تلخی بسیار، از بین رفتن روابط بین اعضای گروه و به جا ماندن جسد چهار مرد بود.

گرائم کمپبل کارگردان کانادایی متولد سال ۱۹۵۴ کبک است. حضور او در فیلمسازی همراه با تدوین فیلمی کوتاه بود. بعدتر نویسندگی یک مستند در مورد گاوچران‌های آمریکایی را بر عهده گرفت. اولین فیلمش را در سال ۱۹۸۸ کارگردانی کرد. به سوی آتش نام این فیلم بود. دو فیلم سینمایی دیگر او در همان سال ساخته شدند. روابط خونین و جنایت این دو فیلم هستند. دو سال بعد سینمایی هنوز زندگی را با فیلمنامه‌ای از خودش کارگردانی کرد. پس از این فیلم به فیلمسازی در تلویزیون روی آورد و دیگر به سینما باز نگشت. مجموعه‌های اتفاق مخفی، اودیسه، شمال ۶۰، بهترین سال‌ها و نسل بعد و فیلم‌های تلویزیونی یک شکرگزاری سنتی، ناجی، بچه خطرناک و خانه رویا، نابخشودنی، با من حرف بزن و فرار از ناحیه ۱۴ بخشی از فیلم‌های او هستند.

اورست ساعت ۱۹ روز سه شنبه از شبکه نمایش پخش خواهد شد. تکرار این فیلم ساعت ۷ صبح روز بعد خواهد بود.

Portfolio image