دوئل رئیس و کارگزار


سینمایی دوئل مرگ محصول سینمای هنگ کنگ، در سال ۱۹۸۴ ساخته شده است. این فیلم یک کمدی ماجرایی و حادثه‌ای است و از جمله فیلم‌های متعلق به هنرهای رزمی چینی محسوب می‌شود.
چی شان لی و سیانگ می لین فیلمنامه این فیلم را نوشته‌اند و چینگ چیانگ کو کارگردان آن است. هوا چونگ تینگ، چینگ سین مائو، یو مین هو، چینگ چنگ، ین فی چین، چائو سای چونگ، کوانگ یونگ لین، وان چانگ لین، فی لونگ، چانگ ما، کو لیانگ سو، چن ون سه، تینگ وو وانگ و پنگ شنگ یو بازیگران فیلم هستند.

سیائوهای به عنوان خدمتکار برای تاجر ثروتمندی کار می‌کند که تین‌های لو نام دارد. او در فروشگاه لو به شدت به کار گرفته می‌شود اما سیائو خود را تحت قیمومیت رئیسش حس می‌کند. رئیسی که استاد کونگ فو به سبک مرغی است. استاد لو هم امیدوار است که سیائو روزی پشتیبان خوبی برای اعمال تجاری او باشد. رفتارهای سیائو و مبارزه او علیه کسانی که فروشگاه را تهدید می‌کنند باعث می‌شود که لو به او ترفیع بدهد و او را در کار بهتری بگذارد اما سیائو می‌فهمد که رئیسش کسی نیست که او فکر می‌کند. این سبب بروز ماجراهایی می‌شود که به رودررویی این دو می‌انجامد.

چینگ چیانگ کو تهیه کننده و کارگردان چینی در سال ۱۹۵۲ با بازیگری وارد سینما شد. بعد از بازی در سه فیلم او به تهیه فیلم‌های رزمی روی آورد. اولین فیلمش را در سال ۱۹۶۹ ساخت و در مجموع فقط شش فیلم را کارگردانی کرد. من عاشقم، نمک نشناس، دوئل مرگ و از تو عمیقا متنفرم در مقام کارگردان و دختر آشفته، شمشیرزن زیبا و تقلای انتقام در جایگاه تهیه کننده بخشی از فیلم‌های او هستند.

دوئل مرگ ساعت ۱۹ روز دوشنبه از شبکه نمایش پخش خواهد شد. تکرار این فیلم ساعت ۷ صبح روز بعد خواهد بود.

Portfolio image