ویروس‌های پرنده


فیلم ترسناک علمی تخیلی و اکشن «زنبورها» اولین فیلم هفته بررسی سینمای برزیل در شبکه نمایش است.

یک روزنامه نگار یک توطئه دولتی را افشا می‌کند که بر اساس آن زنبورهای ناقل ویروس پراکنده خواهند شد تا نسل انسان‌ها را از میان ببرند.

فیلم «زنبورها» محصول سال ۲۰۰۱ سینمای آمریکا و برزیل به کارگردانی جف هاره است. جف هاره فیلمنامه زنبورها را بر اساس داستانی از زانی لئو نوشته است.

ماجرای فیلم از وقتی آغاز می‌شود که تاسیسات نفتی و پتروشیمی متعلق به یک شرکت آمریکایی در جنگل‌های آمازون برزیل مورد حمله بومیان منطقه قرار می‌گیرد. پس از آن برنامه‌ای محرمانه آغاز می‌شود که با پراکندن زنبورهای قاتل حامل ویروس نسل این قبایل از میان برداشته شود. آن باور روزنامه نگاری است که...

گابریله انور بازیگر انگلیسی نقش آن باور را در فیلم بازی می‌کند. راتگر هاور در نقش سرهنگ ازکیال، کریگ شفر در نقش مارتین باور همسر آن، جیسون بروکس در نقش اسکاتی، دیوید نافتون در نقش دکتر استفن نورت، مارک ادیر ریوس در نقش راکا، آدام وایلی در نقش آدام بازیگران دیگر این فیلم وحشت هستند.

تصویربرداری فیلم زنبورها در برزیل انجام شده است. جرج شامیه تهیه کننده، آلکس ویلکینسون آهنگساز، برد راشینگ مدیر فیلمبردراری، ادوارد آبرومز تدوینگر، میشل گریر انتخاب بازیگران و تعیین نقش‌ها، آنجلا رافائل کارگردان هنری، و نیکول شرود طراح لباس فیلم زنبورها بوده‌اند.

جف هاره کارگردان این فیلم متولد سال ۱۹۶۴ در فیلادلفیای پنسیلوانیا است و از دانشگاه دولتی این شهر فارغ التحصیل شده است. زنبورها دومین فیلم سینمایی او پس از «یک مرد کوچک کامل» است. هاره تاکنون هشت فیلم و سریال را کارگردانی کرده و آخرین اثر او تلخ و شیرین در سال ۲۰۰۹ منتشر شد.

فیلم زنبورها ساعت ۱۷ شنبه ۲۳ دی از شبکه نمایش پخش خواهد شد و تکرار این فیلم را هم در ساعت هفت صبح یکشنبه از همین شبکه می‌توانید ببینید.

Portfolio image