سفر ناامیدکننده


سینمایی ارتباط خانوادگی فیلمی اجتماعی است که در سال ۱۳۸۸ ساخته شده است. فیلمنامه این فیلم را افسانه نادری نوشته است و نادر مقدس آن را کارگردانی کرده است. علی نصیریان، کتایون امیرابراهیمی، شیرین بینا، افشین سنگ چاپ و بهروز بقایی در یکی از معدود فیلم‌های سینماییش بازیگران این فیلم هستند.

فیلم با سفر یک زوج میانسال به تهران آغاز می‌شود. آن‌ها قصد دارند تا فرزندانشان را در تهران ببینند. دیدار فرزندان اما ان چنان که مورد انتظار آن هاست پیش نمی‌رود و رابطه آن‌ها مانند آن چه که قبل از آن بوده است نیست. سفر پدر و مادر بیش از آن که مایه مسرت باشد فاصله‌ای که میان آن‌ها و فرزندانشان به وجود آمده است نشان می‌دهد. فیلم نادر مقدس به بررسی پدیده شکاف بین دو نسل و تاثیر آن بر زندگی والدین و فرزندان می‌پردازد.

نادر مقدس کارگردان فیلم متولد ۱۳۳۷ آمل است و فعالیت هنری را از نوجوانی آغاز کرده است. کار هنری را با موسیفی آغاز کرد و مانند بسیاری از هنرمندان هم نسل خود فعالیت خود را در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شروع کرد. اولین فیلمش فیلم کوتاه کوره‌های آتش بود. کارش را با دستیار کارگردانی در راز خنجر در سال ۱۳۶۹ شروع کرد. او دو مجموعه تلویزیونی دومین انفجار و تنگنا را در کارنامه دارد و از سال ۱۳۷۳ رو به ساختن فیلم‌های سینمایی آورد. دشت ارغوانی، شور عشق، رویای جوانی، ایستگاه بهشت و ارتباط خانوادگی فیلم‌های سینمایی او هستند که در طی پانزده سال ساخته شده‌اند.

ارتباط خانوادگی روز جمعه ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش خواهد شد. تکرار فیلم ساعت ۱۱ صبح روز شنبه خواهد بود.

Portfolio image