!تلاش برای آزادی پدر زندانی دیه


فیلم تلویزیونی «دست عشق» به کارگردانی نادر مقدس جمعه از شبکه نمایش پخش می‌شود.

داستان این تله‌فیلم درباره خواهر و برادری است که پدرشان به دلیل اتفاق ناخواسته‌ای که برایش رخ داده‏، در زندان است و آزادی او مستلزم پرداخت دیه است. آنها تلاش می‌کنند او را آزاد کنند. در این راه مردم ده همه با هم همراه می‌شوند اما در راه انجام این کار اتفاقات مخلفی می‌افتد.

آزاده شمس، علی‌رضا جعفری، عنایت بخشی، اسماعیل بختیاری، افشین نخعی، ژوبین مقدس و مریم رستمی از جمله بازیگران این تله‌فیلم هستند.

نادر مقدس کارگردان این تله‌فیلم بر اساس فیلمنامه‌ایی که خود او با همکاری افسانه منادی و داریوش یاری نوشته‏ کارگردانی کرده است. مقدس متولد ۱۳۳۷ در شهر آمل است. او فعالیت هنری خود را از دوران نوجوانی آغاز کرد و به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان راه یافت و به تدریس در زمینه موسیقی پرداخت و فعالیت فیلمسازی خود را از همین مرکز آغاز و سال‌ها بعد موفق به ساخت چندین فیلم کوتاه ۱۶و ۳۵ میلیمتری از جمله «کوره‌های آتش» شد. او همچنین در عرصه کارهای تلویزیونی نیز به فعالیت پرداخت و در دو مجموعه تلویزیونی «دومین انفجار» و «تنگنا» حضور پیدا کرد. فیلمنامه نویسی، مدیریت تولید و دستیاری بخشی دیگر از فعالیت‌های مقدس را تشکیل می‌دهد. در کارنامه کاری مقدس فیلم‌های سینمایی ارتباط خانواگی، ایستگاه بهشت، رویای جوانی، شور عشق و دشت ارغوانی به چشم می‌خورد.

«دست عشق» جمعه ساعت ۱۳ و تکرار آن یک بامداد شنبه هفته آینده از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

Portfolio image