رویای ثروت یک آدم ساده


فیلم «پول خارجی» به كارگردان رخشان بني اعتماد محصول سال 1368 است. داريوش مؤدبيان و فريد مصطفوي نویسندگی این فیلم را برعهده داشته اند و علي نصيريان، محمدعلي كشاورز، مهتاج نجومي و رسول نجفيان بازیگران این فیلم هستند.

داستان این فیلم درباره مرتضي الفت كارمند ساده ي يك اداره است كه وضع روحي و مالي ناگواري دارد، موقعي كه در اطراف بازار آزاد ارز براي تعمير اتوي برقي خانه رفته است در رويا مي بيند كه صاحب پنجاه هزار دلار شده است. او به هر دري مي زند تا دلارها را به پول رايج تبديل كند، اما موفق نمي شود و هر بار به دليل سادگي و ندانم كاري با مشكلي رو به رو مي شود. وقتي از روياي خود بيرون مي آيد و دلاري در بساط نمي بيند واقعيت را نمي پذيرد. او را روانه آسايشگاه رواني مي كنند....

رخشان بني اعتماد کارگردان این فیلم متولد 1333 و فارغ التحصيل كارگرداني از دانشكده هنرهاي دراماتيك دانشگاه تهران است. وي از سال 1352 با سمت منشي صحنه در تلويزيون مشغول به كار شد و تا سال 1359 چند فيلم مستند كوتاه را به نام كارگردان به ثبت رساند. او فعاليت سينمايي خود را از سال 1360 به عنوان منشي صحنه فيلم « آفتاب نشين ها» به كارگرداني مهدي صباغ زاده آغاز كرد. بنی اعتماد فیلم های ماندگاری همچون «زیر پوست شهر»، «روسری آبی»، «بانوی اردیبهشت» را در پرونده کاری خود دارد.

فیلم «پول خارجی» روز سه شنبه ساعت 21 و تکرار آن روز چهارشنبه ساعت 11 از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

Portfolio image