جستجوی دخترعمو در کویت


فیلم سینمایی شعله‌های خشم فیلمی اجتماعی است که در سال ۱۳۷۱ ساخته شده است. سید مجید امامی و حمیدرضا آشتیانی پور فیلمنامه این فیلم را نوشته‌اند و آشتیانی پور فیلم را کارگردانی هم کرده است. علی نصیریان، عبدالحسین برزیده، اسماعیل سلطانیان، شهره احمدپور، بهروز رضوی، افسانه خشتی، سعید بهروزی، محمدملک درویش، رضا قهرمانی، جهانگیر کشوری، مرتضی کلباسی، حجت الله علیمراد، سعید حسین زاده، فریبرز واله و محمد خلج بازیگران فیلم هستند.

داستان فیلم در کویت می‌گذرد. حاج همت و صالح که برادرزاده اوست به کویت می‌روند. آن‌ها مامور می‌شوند که آتش سوزی یک چاه نفت در کویت را مهار کنند و برای این کار عده‌ای کارگر هم با خود می‌برند. دخترعموی صالح دو هفته قبل از این به کویت برده شده است و صالح قصد دارد از فرصتی که پیش آمده است استفاده کند و دختر عمویش را پیدا کند و به ایران بازگرداند. اما هم برای پیدا کردن طاهره دخترعموی او موانعی وجود دارد و هم برای بازگرداندنش به ایران.

آشتیانی پور متولد ۱۳۴۲ تهران مدرک کارشناسی کارگردانی را از دانشگاه هنر و کارشناسی ارشد کارگردانی و بازیگری را از دانشگاه تربیت مدرس گرفته است. در سال ۱۳۶۰ با ساختن فیلم الفبای انقلاب او وارد فیلمسازی شد و بعد از آن چند فیلم کوتاه و مستند جنگی برای حوزه هنری ساخت. در سال ۱۳۶۷ اولین فیلم سینمایی خود را با نام در جستجوی قهرمان ساخت. سه فیلم بعدی او با نویسندگی فیلمنامه و تهیه کنندگی او همراه بود. شعله‌های خشم در سال ۱۳۷۱، کوسه‌ها در سال ۱۳۷۳ و دختری به نام تندر در سال ۱۳۷۹. این فیلم آخرین فیلمی است که آشتیانی پور ساخته است.

شعله‌های خشم ساعت ۲۱ روز یک شنبه از شبکه نمایش پخش خواهد شد. تکرار فیلم ساعت ۱۱ صبح روز دوشنبه خواهد بود.

Portfolio image