پدر و پسر ناسازگار در ماموریت خطرناک


«از پدر به پلیس» یک فیلم اکشن پلیسی و طنزآمیز به کارگردانی امیل گودریو فیلمساز فرانسی زبان اهل کبک کانادا است.

داستان فیلم در مورد یک پدر و پسر پلیس است که نظرات مخالفی با همدیگر را دارند و به همین دلیل نمی‌توانند با هم همکاری کنند. بعد از اینکه در یک عملیات، یکی از افسران پلیس به گروگان گرفته می‌شود. این پدر و پسر پلیس برای نجات جان افسر مأموریت پیدا می‌کنند تا با به دست آوردن سر نخی جدید از ربایندگان به درون آنان راه یابند...

فیلم سینمایی پدر به پلیس محصول سال ۲۰۰۹ کانادا است و امیل گودریو و یان لوزان فیلمنامه آن را نوشته‌اند. میشل کوته در نقش ژاک لاروش و لوئی خوزه هود در نقش مارک لاروش پدر و پسر پلیس فیلم بازی می‌کنند. کارولین داورناس در نقش ژنویو، رابین اوبرت در نقش گیلبرت، پاتریک درولت در نقش تیم از بازیگران دیگر این فیلم پلیسی کمدی هستند.

دانیل لوئیز و دنیس روبرت تهیه کنندگان فیلم تلویزیونی از پدر به پلیس بوده‌اند. از پدر به پسر در جشنواره ژنی که مهمتریم جشنواره فیلم ملی در کانادا است جایزه حلقه فیلم طلایی بهترین فیلم را از آن خود کرد و نامزد جوایز بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای پاتریک دروله و رمی ژیرار شد. در جشنواره جوترا که در کبک کاندا برگزار می‌شود هم نامزد دو جایزهه بهترین بازیگر نقش اول مرد برای میشل کونته و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای پاتریک دروله شد.

از پدر به پلیس در کبک منطقه فرانسوی نشین‌های کاندا ساخته شده و تصویربرداری آن هم در شهر مونترال و پارک ملی گرند ژاروین انجام شده است. این فیلم که شش میلیون دلار برای تولید آن هزینه شده موفق شد در گیشه سینماهاث کانادا حدود یازده میلیون دلار به دست آورد و به این ترتیب پرفروش ترین فیلم فرانسوی تاریخ سینمای این کشور شود.

امیل گودریو کارگردان این فیلم متولد سال ۱۹۶۴ است و تاکنون پنج فیلم سینمایی را کارگردانی کرده و فیلمنامه ده فیلم و سریال را نوشته است. او سال ۲۰۰۷ در جشنواره جهانی مونترآل برای فیلم نجات مادرم» برنده جایزه محبوب ترین فیلم بلند کانادایی شد.

فیلم سینمایی از پدر به پلیس ساعت ۲۳ یکشنبه هفدهم دی و تکرار آن ساعت سه بامداد سه شنبه از شبکه نمایش پخش می‌شود.

Portfolio image