دوست دارم با کار دیگری از میرباقری از بازیگری خداحافظی کنم


نسرین مقانلو بازیگر نقش ناریه در سریال مختار نامه، یکی از کارکترهای این سریال پر طرفدار بود. مقانلو با بازی نقش همسر مختار یکی از ماندگار ترین نقش‌هایش را به جا گذاشت. او به مناسبت حضور در این سریال، مهمان برنامه نقش عشق شبکه نمایش بود.

مقانلو در ابتدای این برنامه درباره حضورش در این سریال می‌گوید:«بازی در مختارنامه علاوه بر اینکه برایم یک هدیه بود، شانس بزرگی هم در عمر بازیگری ام محسوب می‌شود. هر فیلم تاریخی برای خودش یک کتاب تاریخ است و نقش آفرینی به جای کسانی که نقشی در تاریخ داشته‌اند، برای هر کسی جالب و جذاب است. به همین دلیل بازی در مختار را برای خودم و بقیه بازیگران مختار نامه یک شانس الهی می دانم.»

مقانلو معتقد است که در پشت صحنه سریال مختار نامه فضای صمیمی بین بازیگران شکل گرفته بوده است:«گروه و اکیپ مختارنامه به قدری هماهنگ و همراه بودند و با شخصیت‌ها همذات پنداری داشتند که وقتی کار تمام شد همه ما به هم ریخته بودیم و گریه می‌کردیم. به جرات می‌گویم که اکیپ مختارنامه تنها گروهی بود که من در طول کارم عضو آن بودم و در آن کوچکترین مشکلی ندیدم. جالب است که معمولا در گروه‌ها حداقل خانم‌ها در چند مقطع با هم به مشکل می‌خورند ولی در این گروه هیچ مشکلی در طول کار به وجود نیامد. ما دوازده نفر خانم با هم در یک اتاق بودیم که عاشقانه همدیگر را دوست داشتیم و روزهای خوبی را با هم پشت سر گذاشتیم. هیجان کار برایم آنقدر بالا بود که در طول این چند سال هر روز ساعت چهار صبح ازپارک وی راه می‌افتادم و به احمد آباد مستوفی که لوکیشن کار بود می‌رفتم. حتی آقای میر باقری به من اعتراض می‌کردند که چطور این وقت صبح تنها می‌آیی و نمی‌ترسی!»

بازیگر نقش ناریه معتقد است که تاثیر گذاری نقش روی او تنها در زمان کار بوده و او بلافاصله بعد از پایان کار به شخصیت واقعی خودش بر می گشته است:«خیلی از دوستان و همکاران ما می گویند وقتی نقشی را بازی می‌کنیم تا مدت‌ها درگیر آن هستیم و خودمان را در قالب آن نقش می‌بینیم اما من این بحث را قبول ندارم و معتقدم که انسان باید خودش را در شرایط مختلف تغییر دهد. همیشه تلاشم بر این بوده که کار را از زندگی ام جدا کنم و همین را عامل موفقیتم می دانم.»

مقانلو درباره صحنه‌های تاثیر گذار سریال مثل سکانس هر عاشورا در نقش عشق می‌گوید:«در صحنه ظهر عاشورا هر چند خودم بازی نداشتم اما پشت صحنه حاضر بودم و فیلمبرداری را تماشا می‌کردم. اتفاقا در زمان تصویر برداری این سکانس‌ها به شدت تحت تاثیر قرار گرفتم و حال عجیبی داشتم. آنجا انگار خود کربلا بود و دل من عجیب گرفته بود. این را تمام کسانی که به کربلا رفته‌اند می گویند که در کربلا دل آدم می‌گیرد. پشت صحنه این سکانس همه اشک می‌ریختند و فضای عجیبی شکل گرفته بود.»

و اما دیالوگ محبوب نسرین مقانلو از سریال مختار نامه: دیالوگ «تکه گوشتی داشتم به نام دل که خون شد» یکی از دیالوگ‌هایی بود که به شدت در ذهنم ماندگار شد و مرا تحت تاثیر قرار داد. البته پاسخ مختار هم بعد از این دیالوگ خیلی عمیق بود. او می‌گفت: «می‌روی که رفته باشی رفیق نیمه راه؟!» به نظرم این دیالوگ‌ها یکی از زیباترین دیالوگ‌های بین دو نقش ناریه و مختار بود.»

مقانلو در پایان درباره همکاری با داود میرباقری می‌گوید:«بعد از پایان پروژه جدایی از گروه برایم سخت بود و خیلی وقت‌ها با خودم می‌گویم ای کاش آقای میرباقری کار دیگری را شروع کنند. اتفاقا همیشه به او گفته‌ام اگر کاری شروع کنید و آن کار ده سال طول بکشد من کنارتان می‌ایستم. حتی اگر آن کار آخرین کارم باشد و برای همیشه از این حرفه خداحافظی کنم. میر باقری از جنس آرامش است و به خوبی می داند باید چه کار کند.»

Portfolio image