آنه شرلی ، زندگی سرشار از امید دخترک یتیمِ روستایی


آنه شرلی ، دختر کک و مکی که مارک تواین او را به عنوان محبوب ترین کودک داستان ها توصیف کرده، به عنوان دختری معصوم و زود رنج ، احساساتی و کمی معمولی ، تحت عنوان آنه از مزرعه گرین گیبِلز ، پا به سینماها گذاشت . این فیلم داستان یک خانواده رویایی و رمانتیک است که با چنان نبوغ بشر دوستانه ، احساساتی و شوخ طبعی ای بیان شده که پیر و جوان را مجذوب خود می کند . قصه لطیف و لذت بخشی از زندگی روستایی دختری یتیم از جزیره ادوارد. این فیلم واقعا همتای بی نظیری برای سریال "زنان کوچک" و همین طور فیلمی مناسب خانواده هاست.

به خاطر شرایطی که مگان فالوز ( بازیگر نقش آنه) در فیلم دارد ، با اندکی ابهام خاص رو به رو هستیم زیرا مگان فالوز هم از کودکی یتیم بوده.  ولی آنه از مزرعه گرین گیبلز شما رو وادار می کنه که این رنجش جزئی رو از یاد ببرید و یک عذر خواهی صادقانه را به دختر جوانی که قبلا به اسم دان او دِی معروف بود ، و اسم شخصیت مورد علاقش رو انتخاب کرد، ابراز کنید. به خاطر اجرای گرم و صادقانه و فریبندگی در ایفای نقشش مثل یک هنرمند تمام عیار. با کلاه حصیری ، چانه کشیده اش ، موهای بافته ای که در دو سو رها کرده ، و با خیالبافی هایش ، کاملا تبدیل به آنه شرلی رمان مونت گومری شده تا شخصیتی را خلق کند که با تغییر اسمش متناسب باشد.

فیلم "آنه از مزرعه گرین گیبلز" ورود دختر لاغر مردنی ای را به دهکده کوچک آونلی و مشکلاتی که متیو و ماریلا کاتبرتز ، خواهر برادر تنها و مسنی که با به سرپرستی گرفتن او ، با آنها مواجه می شوند را نقل می کند. کاتبرتز ها انتظار داشته اند که یتیم خانه برایشان یک پسر بفرستد ولی در عوض آنه با کیف کهنه و پلاسیده اش از راه می رسد . دختر لاغر مردنی با چشمان گرد و بهت زده ای که از احساسات صحبت می کند و  مثل یک  انسان بالغ از چیز هایی که قبلا مطالعه کرده بود و در سر دارد می گوید و تعریف و تمجید می کند. کم کم می تواند در دل کاتبرتز ها برای خود جایی پیدا کند . فیلم به آرامی و با به مدرسه رفتن او و مواجه شدن با کسی که بعدها همسر او خواهد شد شما را علاقمند به همراهی می کند. همچنین مجموعه ای از اتفاقات دلپذیر مزرعه ی گرین گیبلرز که در ادامه جدی تر می شوند مخاطب را برای دیدن ادامه داستان بی تاب می کند.

علاوه بر بازی دلربای آنه شرلی بوسیله مگان فالوز ، اجرا های بسیار خوبی از هلن وستلی در نقش ماریلای مجرد و اخمو و او پی هِگی در نقش متیوی احساساتی و آرام را شاهد هستیم. سَم مینتز به خاطر نمایشنامه نویسی عالی اش و همه افرادی که در آماده سازی فیلم آنِ در مزرعه گرین گیبلز نقش داشتند فوق العاده عمل کرده اند.

 

منبع : نیویورک تایمز

مترجم : محمد علی زواره 

آخرین فیلم ها